יום שלישי, 13 בפברואר 2018

עבודה בפחחות רכב- לימודים והעסקה


בתחום מכונאות הרכב והמוסכים, פחחות רכב מהווה את אחד התחומים החשובים ביותר. מדובר בתחום הנוגע בשלד של הרכב עצמו, ומדובר בתחום שיש בו הרבה מאוד צורך ועבודה, ושבהחלט כדאי מאוד ללמוד ולהתמקצע בו. במאמר זה ננסה להבין בדיוק מדוע.

על תחום הפחחות באופן כללי, וחשיבותו בעולם הרכב של ימינו


תחום הפחחות הוא תחום שכפי שניתן להבין משמו, מתמקד בעבודות פח – כלומר עבודות ריקוע ועיבוד של מתכות שעובדו במיוחד לשכבה דקה, שהיא החומר המכונה פח. בכל מה שנוגע לתחום הרכב, הרי שפחחות רכב היא למעשה התחום העוסק בשלד של הרכב – בין אם מדובר בתיקונים שונים שאותם צריך לבצע ברכבים שנגרם לשלד שלהם נזק, בין אם מדובר באסתטיקה של רכבים ובעבודות שונות שיש לבצע בהם, ובין אם מדובר בכל עבודה אחרת הקשורה לשלד הרכב והמבנה הכללי שלו. ניתן להבין, אם כן, שמדובר בתחום חשוב ביותר בתחום הרכבים והמוסכים כיום, כאשר מוסכים המתמחים בפחחות נמצאים בדרישה גבוהה ותמיד ישנה עבודה בהם. אם אתם מתעניינים בתחום, חשוב לדעת שלא כל מי שרוצה לעסוק בתחום יכול פשוט להתחיל לעבוד במוסך המתמחה בפחחות, ויש צורך בלימודים בתחום בכדי לעבוד בו. עם זאת, מדובר בלימודים שכדאי מאוד לעבור אם התחום מעניין אתכם – ונבין בדיוק מה היתרונות של הלימודים האלה ולמה כדאי ללמוד את התחום.

למה כדאי לכם ללמוד פחחות, מהן אפשרויות הלימודים בתחום, ומה התעסוקה אחר כך?·         למה זה כדאי? לימודי פחחות רכב הם לימודים איכותיים שכדאי מאוד ללמוד, והסיבה לכך היא כפולה. מצד אחד, לא מדובר בלימודים קשים מאוד, ולרוב לאחר תקופה קצרה של לימודים אפשר כבר להתחיל לעסוק בתחום בפועל. מצד שני, מדובר בלימודים מקיפים שמלמדים כמעט את כל מה שצריך לדעת על התחום, כולל התנסויות מעשיות בעבודות ריתוך ופחחות. בהתחשב בפשטות היחסית מחד ובהיקף האיכותי מאידך של הלימודים הללו, העובדה שהם פותחים דלתות בפועל לעבודה בתחום הפחחות רק הופכת לאיכותית יותר. עוד יתרון משמעותי הוא שלימודים בתחום יכולים גם להפוך במהרה לאפשרות קידום, כאשר לאחר צבירה של ניסיון בתחום הפחחות ניתן גם להירשם ללימודי ניהול מוסך פחחות, ולקדם את עצמכם משמעותית בתחום הזה.
·         מהן אפשרויות הלימודים? אפשרויות הלימודים בתחום פחחות הרכב הן ברורות מאליהן – ישנם מוסדות מקצועיים המלמדים את התחום באופן מקיף ומעניקים תעודה המוכרת על ידי משרד הכלכלה לעבודה בתחום פחחות הרכב. מוסדות אלה ומוסדות אחרים מלמדים גם ניהול מקצועי של פחחות רכב, קורס שמכשיר לניהול מוסך בתחום. לימודים אלה הם אפשריים רק לאחר שצוברים ניסיון בתחום הרכב, וספציפית בתחום הפחחות.
·         איפה עובדים? אחרי שמסיימים את הלימודים בהצלחה, ניתן להשתלב בקלות במוסכים שונים העוסקים בפחחות. האפשרויות בתחום זה הן לא מועטות בפני עצמן, כאשר ישנם מוסכים המתמחים באופן ספציפי בפחחות, ומאידך ישנם מוסכים מקיפים שעובדים עם יצרני רכב מסוימים, שמציעים גם שירותי פחחות. במוסכים שכאלה יש צורך באנשי פחחות ברמה הגבוהה ביותר, שיספקו מענה ללקוחות השונים המגיעים למוסך עבור מגוון מטרות, שאינן בהכרח פחחות בלבד.

לימודים איכותיים של פחחות יפתחו לכם דלתות תעסוקה איכותיות בהתאם


אם אתם רוצים לעסוק בתחום הרכב, ומחפשים את תחום התעסוקה המתאים ביותר עבורכם, בהחלט יתכן שהתשובה עבורכם היא פחחות רכב. הלימודים הם לא מאוד קשים אך הם מלמדים היטב ונחשבים למקיפים, ואפשרויות התעסוקה הן איכותיות ביותר. מהסיבה הזאת בדיוק, בהחלט כדאי לכם ללמוד את התחום המקצועי והאיכותי הזה.

המאמר "עבודה בפחחות רכב- לימודים והעסקה"  פורסם לראשונה בטמבלר מרכז שירות רייך
Via reichgarage.tumblr February 13,2018


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה