יום שני, 4 בדצמבר 2017

למה צריך לחכות 2 דקות לפני שמדליקים את המזגן ברכב

מיזוג אוויר ברכב - לא מה שחשבתם

תעשיית הרכב צמחה במאות אחוזים בעשורים האחרונים ואנו רק יכולים לנחש היכן ומתי הגדילה הזו תעצור. אם בעבר היה אפשר לראות שמעט מכוניות תופסות את תשומת הלב של אנשים רבים, היום כל כך הרבה מכוניות פשוט לא מעניינות אף אחד. הם חלק מהותי והכרחי מהשגרה ולמעשה ההפיכה של פנים הרכב לנוח כל כך ממושבים נוחים ועד מיזוג אוויר לרכב ומערכת שמע איכותית, הפכו את החוויה שלנו לנסבלת ואף מהנה גם בנסיעות ארוכות. אמנם מערכת מיזוג אוויר היא דבר שמוכר לנו טוב מאוד אך ברכב היא יכולה להיות יותר חסכוני ובריאה אם ממתינים מעט עד להפעלה.

מיזוג אוויר לרכב

מיזוג אוויר ברכב מושפע מהטמפרטורה בחוץ

·         בכל מה שקשור לטמפרטורה נדרשת סבלנות. אחרי שאתם מפעילים את התנור כדי לאפות פיצה למשפחה אתם צריכים לחכות לפחות כמה דקות ארוכות כדי שהוא יתקרר. דמיינו לכם שרציתם להוריד את הטמפרטורה בתנור ל20 מעלות תוך דקה אחת בלבד, הרי ודאי שהדבר לא הגיוני מטמפרטורה של 200 מעלות. כדי להוריד את הטמפרטורה בתנור טוב יותר יש לפתוח אותו ולאפשר כניסת אוויר מבחוץ וזה כך בדיוק גם במיזוג ברכב.
·         כשאתם מפעילים את המזגן ברכב מיד כשאתם נכנסים אליו,  הרכב עדיין חם באופן משמעותי מהסביבה בגלל אפקט החממה. שמש נכנסה לרכב והאוויר עצמו לא יצא ולכן הטמפרטורה מגיע לשישים ושבעים מעלות. הפלסטיק של הרכב מתחמם וחומרים רעילים יכולים להיות מפוזרים באוויר והמזגן יפעל ל בצורה מאומצת ולא חסכונית.
·         המתנה של 2 דקות  תוך פתיחת החלונות  תוריד ת הרכב ואז הקירור יהיה יעיל יותר, וכדאי  תחילה להפעיל  את המזגן על כדי להכניס אוויר מבחוץ ורק אז לקרר.

עד כמה זה מסוכן וחסכוני? מספיק כדי שתמתינו


ישראלים תמיד אוהבים להתחכם ולשאול את עצמם עד כמה קריטי המידע שזה הרגע קיבלו. אמנם אין ספק, גם לפי החישובים הפיזיקליים וגם לפי ההיגיון הבריא, שמערכת מיזוג אוויר לרכב יותר בריאה ויותר חסכונית כאשר מחכים מעט לפני ההפעלה אך ישראלים תמיד אוהבים לנסות להבין עד כמה זה משמעותי. אין תשובה מספרית לשאלה הזו ובכל מקרה חשוב לזכור שמדובר בסך הכול המתנה של 2 דקות שמשפרת כל כך הרבה פרמטרים ולכן כדאי פשוט לפתח את ההרגל הזה וזהו.

אין תגובות:

פרסום תגובה