יום רביעי, 28 ביוני 2017

כדאיות טיפול ברכב אחרי תאונה


פגיעה ברכב כתוצאה מתאונת דרכים מחייבת הוצאה כספית לא מבוטלת. השאלה מבחינת בעלי רכבים היא מתי משתלם לשאת בהוצאה הזו ומתי עדיף לוותר ולקנות רכב חדש. בשביל לקבל תשובה מסודרת צריך לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

א. שנת ייצור – באופן עקרוני עדיף לוותר על תיקון רכבים ישנים. מלבד העובדה שעלות התיקון עצמה עשויה להיות גבוהה יותר מערך הרכב, קשה עד בלתי אפשרי למצוא חלקי חילוף מקוריים במסגרת פחחות לרכב שגילו מעל 15-20 שנה. שנת הייצור יכולה לסייע לבעל הרכב לדעת האם שווה לו לבצע את הפחחות או להמשיך הלאה.

ב. סוג הרכב – יש רכבים שמשתלם יותר לתקן. אלו רכבים נפוצים שקל למצוא עבורם חלקי חילוף ורכבים שמסוגלים לשמור על הערך שלהם בשוק גם אחרי תאונות דרכים. הדרך לבדוק את האטרקטיביות של תיקון רכבים מסוג מסוים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע.

ג. אופי התאונה – אי אפשר להכריע בצורה חד משמעית מתי משתלם לבצע פחחות רכב כי הכל תלוי באופי התאונה. תאונת "טוטאל לוס" שבה הפגיעה ברכב היא מקיפה ויסודית לא מאפשרת תיקון יעיל במחיר אטרקטיבי. לעומת זאת, מכה קלה בפח או שחיקה של הצבע בהחלט מבטיחים משוואה נוחה יותר של עלות מול תועלת.

מה מכסה חברת הביטוח בנוגע לפחחות רכב?
פחחות רכב


עוד פרמטר שכדאי להתייחס אליו כאשר בוחנים את כדאיות הטיפול ברכב אחרי תאונה הוא פוליסת הביטוח של הנהג. בעלי רכבים עם ביטוח מקיף יכולים לקבל פיצוי כספי מלא והפניה למוסך הסדר. במוסכים כאלה יתאפשר להם לבצע פחחות רכב בתשלום השתתפות עצמית בלבד. ברוב התאונות מדובר על השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים, מה שמייתר כמעט לגמרי את השאלה האם שווה לשאת בהוצאה הזו.
עם זאת, הנהג צריך לבדוק מראש מה מכסה חברת הביטוח והאם תאונת הדרכים שבה היה מעורב אכן מאפשרת לו לקבל פיצוי כספי או הפניה למוסך הסדר, מומחה טיפולים של פחחות רכב. את הבירורים האלה מבצעים מול נציגי חברת הביטוח ובהתאם לסעיפים המפורטים בתוך פוליסת המקיף.

אין תגובות:

פרסום תגובה