יום חמישי, 1 באוקטובר 2015

מהן התקלות הנפוצות במערכת מיזוג אויר לרכב?


מערכת מיזוג אויר לרכב אמורה לשפר את הנוחות האקלימית עבור הנהג והנוסעים. במדינה עם מזג אוויר חם וים תיכוני כמו ישראל, תקלה פשוטה במערכת עלולה להסב פגיעה משמעותית בחווית הנסיעה. אלו התקלות הנפוצות שכדאי להכיר:

א. מאוורר - תקלה במאוורר של המיזוג מונעת סילוק של החום המצטבר מסביב למאדה. התוצאה היא מזגן שלא מצליח לקרר ומערכת מיזוג בזבזנית. החלפת מאוורר חיצוני למזגן הרכב תעלה 150-300 ש"ח לעבודה בלבד ולא כולל חלקים. 
תיקוני מערכות רכב


ב. מדחס – תפקידו של המדחס הוא לדחוס כלפי חוץ את האוויר החם הנוצר בתוך מערכות הרכב. תקלה במדחס פוגעת באפקטיביות של מערכות מיזוג, גם ברכבים חדשים וגם ברכבים ישנים. החלפת מדחס עולה 200-500 ש"ח, לא כולל מילוי גז מזגנים. 

ג. גז – מערכת מיזוג אויר לרכב זקוקה לגז. מחסור בגז מהווה את התקלה הנפוצה ביותר ברכבים. את התקלה הזו פותרים באמצעות ריקון הגז ומילוי מחדש. הסיבה לכך היא שלא ניתן לדעת כמה גז חסר במזגן, עד שלא מרוקנים את התא לחלוטין. איתור דליפת גז ללא מילוי יעלה 150-350 ש"ח לעומת אבחון דיאגנוסטיקה בעזרת מחשב שתעלה 200-400 ש"ח. מילוי גז יעלה 200-350 ש"ח. 

ד. שסתום התפשטות – יש תקלות הנובעות מבעיה בשסתום התפשטות של המזגן. החלפת שסתום תעלה 200-350 ש"ח, לא כולל אספקת חלקים. 

מתי מבצעים שטיפה וניקוי של מערכות מיזוג אויר לרכב?


רצוי לבצע אחת למספר חודשים שטיפה יסודית וניקוי של מערכות המיזוג ברכב. עבודות תחזוקה מן הסוג הזה ניתן לתאם מול מוסך כללי או מוסך מורשה, בהתאם ליצרנית הרכב. 

משתלם להשקיע בתחזוקה תקופתית של מערכות מיזוג ולמנוע הצטברות בלאי ושחיקה. מערכת המיזוג היא רכיב מרכזי ברכב והיא גם משפיעה על הבטיחות במהלך הנסיעה.

אין תגובות:

פרסום תגובה