יום שני, 21 בספטמבר 2015

האם כדאי לטפל ברכב במוסך כללי או שעדיף לפנות למוסך מורשה?

המוסך בו בוחרים לטפל ברכב משפיע באופן ישיר על בטיחות הנסיעה. מוסך ברמה גבוהה מונע בלאי ושחיקה, חוסך בהוצאות דלק וגם עשוי להציל חיים. יחד עם זאת, לא תמיד קל למצוא מוסך אמין ולמנוע הוצאות מיותרות. בחירה בין טיפול רכב במוסך כללי לבין פנייה למוסך מורשה צריכה להתבצע על בסיס מספר שיקולים מרכזיים:

א. אחריות יבואן – רכב הנמצא תחת אחריות יבואן יכול להיות מטופל רק במוסך מורשה. על אף השתתפות עצמית הנגבית מבעל הרכב בחלק מהמקרים, עדיף לנצל את האחריות במוסך מן הסוג הזה ולא להתפשר על מוסך כללי ובלתי מוכר.
טיפול רכב במוסך מורשה


ב. סוג הטיפול – נהוג להמליץ על טיפולי פחחות, צבע וחשמל במוסך כללי אך להפנות למוסך מורשה במקרה של טיפולים גדולים ותקופתיים. טיפול 10,000 לדוגמא עדיף לערוך במוסך מורשה וכך למנוע תקלות חוזרות ונשנות. לחילופין, בעיות ספציפיות שלא דורשות חיבור למחשב הרכב ניתן לפתור דרך מוסך כללי.

ג. גיל הרכב – יש רכבים ישנים שקשה למצוא עבורם מוסכים מורשים. ככל שגיל הרכב גבוה יותר והשימוש בו נמוך, כך יורד הצורך בהשקעה בפנייה למוסך מורשה. מצד שני, רכבים חדשים כדאי לטפל במוסך מורשה וזאת על מנת למנוע ירידת ערך. רכב שנמכר לאחר טיפולים במוסך מורשה שווה עוד כמה עשרות אלפי שקלים עבור הבעלים.

מה פערי המחירים בין מוסך כללי ומוסך מורשה?


השאלה האם כדאי לטפל ברכב במוסך כללי או לפנות למוסך מורשה היא פונקציה של השקעה כספית. פערי המחירים בין מוסך כללי ומורשה מגיעים למאות אחוזים, בעיקר בטיפולים גדולים ויקרים. עדיף לפנות למוסך מורשה אם רוצים להחליף לחלקים מקוריים המאושרים על ידי היבואן, אולם ניתן להשתמש בחלקי חילוף תואמים דרך מוסך כללי. כל בחירה המבוצעת על ידי בעל הרכב מקבלת ביטוי כספי ולא כדאי להתעלם ממנה.


בסופו של דבר, בעלי רכבים צריכים לקבל החלטה סובייקטיבית לגבי המוסך המטפל. אפשר לפנות למוסך כללי או מורשה ולאחר מכן להחליף בשל אי שביעות רצון. 

אין תגובות:

פרסום תגובה